Starší žákyně v září prošly úspěšně kvalifikací a postoupily do první ligy krajského přeboru. V ní sice nestačily na domácí Turnov a Duklu Liberec, které hrají opravdu velmi dobře. ale v zápase proti Ještědské Liberec se rozehrály k velkému výkonu. V kvalifikaci jsme se soupeřem prohrály celkem jasně 0:2 (-13, -16). Tentokrát se hrál velmi vyrovnaný volejbal. V úvodu uteklo pár příjmů (3:8), pak se zase nedařilo Ještědské a bylo srovnáno 11:11. Potom se žádnému družstvu až do koncovky nepodařilo získat výraznější náskok. V samotné koncovce byla Ještědská přesnější a důraznější. V úvodu druhého setu jsme se ujali vedení, ale pak zase přišla série špatných příjmů. Ještědská si vypracovala drobný náskok, který udržovala do stavu 13:17. Potom se nám povedlo ubránit i dobře zaútočit a skóre se obrátilo na 18:17. Pak to byla vyrovnaná přetahovaná o každý bod. Za stavu 23:24 už jsme po bloku soupeře odcházeli pozdravit, ale rozhodčí nás vrátil na hřiště odpískáním doteku sítě při bloku. Soupeře to trochu rozhodilo a vyrobil i další nepřesnosti, díky kterým jsme set získali. Tie-break jsme zahájili dobrým servisem a vedli 7:1. Pak nás zlobila svým podáním nejlepší hráčka soupeře, strany se točily za našeho už jen těsného vedení. Hned po změně stran jsme ale znovu servisem odskočili až na 13:8 a to už jsme si nenechali ujít.Na další turnaji budeme hrát znovu v první lize!

Kategorie: Volejbal