Vše začalo v roce 1994 kdy se u TJ Spartak LIAZ Mnichovo Hradiště zaregistrovala partička nadšenců tohoto sportu. Původně hráli v nedalekém Klášteře Hradišti nad Jizerou, ale po neschodách s tenisty se rozhodli  najít si nové působiště.

Prvotní sestavu tvořili Dostál Jiří, Kaplan Jiří, Husák Petr, Matouš Stanislav, Nohynek Pavel a Valkoun Petr. Nohejbalisté hráli první třídu Okresního přeboru. Pro ně hektický rok se spoustou změn zakončili třetím místem.

V roce 1995 se k týmu připojují Hojka Pavel, Kaplan Jiří ml. a Beran Petr. V novém prostředí si všichni rychle zvykli a druhé místo bylo toho důkazem.

Rok 1996. První úspěch. Nohejbalisté končí na prvním místě v tabulce a zajišťují si účast v kvalifikaci o Krajskou soutěž. Možnost zahrát si kvalifikaci o postup překazilo nohejbalistům vedení ONS, které tým nepřihlásilo.

Navázat na předešlí  úspěšný rok se nepodařilo, ale druhé místo v roce 1997 bylo také příjemné. Z týmu odchází Petr Beran.

Oddíl nohejbalu se opět rozrůstá. Novými hráči jsou Maruška Patrik, Séma Jiří a Ďurček Josef.

Nohejbalu v Mnichově Hradišti se daří a tým skončil opět na druhém místě tabulky Okresního přeboru. To vše v roce 1998. fotografie: (stojící z leva) Kaplan Jiří ml.,Hojka Pavel, Valkoun Petr, Matouš Stanislav, Kaplan Jiří, Dostál Jiří a Nohynek Pavel (sedící z leva) Maruška Patrik, Husák Petr, Ďurček Josef a Séma Jiří

Po několika ročnících kdy nohejbalisté skončili druzí byla touha po prvním místě veliká. V roce 1999 k tomu bylo hodně blízko. Rozhodl poslední zápas sezóny ve kterém vedli 4:0 a nakonec prohráli s pozdějším vítězem Okresního přeboru SKP MB 4:5. V konečném hodnocení měli oba schodně bodů. O vítězi rozhodlo skóre vzájemného zápasu. V tomto roce přešli nohejbalisté pod hlavičku TJ Sokol Mnichovo Hradiště.

Na výsledky nejchudší období byly roky 2000 – 2003. Nohejbalisté obsadili postupně paté, třetí,čtvrté a znovu páté místo. Dařilo se ale na turnajích. Dobré renomé si získali v Česticích, kde se čtyřikrát zůčastnili nočního turnaje. V kvalitní konkurenci se podařilo týmu třikrát dostat až do finále a třikrát z toho bylo „pouze“druhé místo. Za zmínku ještě stojí účast na turnaji Vošoš. Tento turnaj obsazený většinou týmy z okresu se podařilo několikrát vyhrát.V průběhu tohoto nevýrazného období odchází z týmu Maruška Patrik, Séma Jiří, Hojka Pavel a Kaplan Jiří st.

V roce 2004 se tým vratil do starých kolejí a v tabulce končí na svém, již tradičním druhém místě. Bohužel tým přestal jezdit na turnaje, které byly jeho silnou stránkou a dobrým zpestřením sezóny. Výraznou posilou se stal Petr Dlouhý, který přichází  z týmu Sokol Bradlec.

Rok 2005 potvrdil dobrou formu a nohejbalisté končí se dvěma  porážkami na druhém místě Okresního přeboru. O další posilnění kádru se postaral Ladislav Najman, který přichází rovněž z týmu Sokol Bradlec.

fotografie: (stojící z leva) Kaplan Jiří, Valkoun Petr, Dostál Jiří, Najman Ladislav, Nohynek Pavel(sedící z leva) Dlouhý Petr, Matouš Stanislav, Ďurček Josef

Zatím nejlepší rok v histori hradišťského nohejbalu. Takový byl ročník 2006. Po suveréním vítězství v okresním přeboru a následné kvalifikaci čeká na mnichovohradišťské nohejbalisty další výzva a tou je účast v Krajské soutěži. Za zmíňku určitě stojí zápasová bilance. Ze čtrnácti zápasů v Okresním přeboru pouze jednou prohráli a připočítáme-li vítězství v kvalifikaci, kde ani jednou neokusili hořkost porážky, dostaneme šestnáct vítězství a jednu prohru za celý rok.

Za zlomový rok se dá jistě považovat ročník 2007. Hradišťský nohejbal se prezentoval v kraji i v okrese, a ještě se vytvořilo mládežnické družstvo, které dostálo nečekaných úspěchů.

Fotografie: (stojící z leva) Dlouhý,Najman, Dostál, Matouš, Kaplan, Keller

(sedící z leva) Ďurček, Šenkýř M., Šenkýř D.

A tým skončil v Krajské soutěži s dvěma výhramy poslední a přesvědčil se, že mezi krajem a okresem je skutečně velký rozdíl ve všech směrech. B tým se prezentoval s novýmy hráči. Slušně rozjetou sezónu ale nedotáhli do konce a skončili na čtvrtém místě. Nejlépe si vedlo naše družstvo starších žáků. V tabulce jim dlouho patřilo první místo, pak přišla neúčast ne jednom turnaji a rázem se propadli na třetí. Poslední turnaj se jim podařilo vyhrát a celkově skončili na druhém místě. Překvapivě dostali pozvánku na Mistrovství České republiky, které se konalo v Žatci. Ani tam se kluci neztratili a vybojovali perfektní páté místo. Opět jsme začali jezdit na okresní turnaje a připsali si několik vítězství (VOŠOŠ, Hradišťská smeč, Přepeře, Loukov, Stranice) Na Krajském přeboru trojic v Nymburce se TJ Sokol Mnichovo Hradiště umístil na krásném pátém místě.(Kaplan, Šenkýř, Najman) Tým se rozrostl o řadu nových tváří. Keller Jiří, Šenkýř Michal, Petrtýl Milan, Hanousek Petr, Dvořák Marek a Kaplan Petr. Na hostování přišel Šenkýř David. Za starší žáky nastupovali: Holas Vojtěch, Matouš Petr, Nohynek Pavel, Budkai Lukáš, Tvrzník Breťislav a Šimáně David.Takže s konstatováním, že máme pátý nejlepší mládežnický tým v republice se tento rok celkem vydařil.

Starší žáci 2008 – z leva: Budkai Lukáš, Holas Vojtěch, Vávra Lukáš, Matouš Petr

Za velice úspěšný se dá považovat ročník 2008. A tým skončil v KS na druhém místě. Béčko postoupilo do II. třídy OP a žákům se podařilo zvítězit v KP ve všech kategoriích a ještě zopakovat 5. místo na MČR v družstev. V tomto roce prodloužil hostování David Šenkýř a na půl roku se k nám přidal i jeho bratr Martin Šenkýř, kterému předčasně ukončil hostování jeho klub. Áčko posílil Košek Michal, který přestoupil z Bosně. B-tým odehrál ročník beze změn (Petrtýl, Ďurček, Hanousek, Dvořák, Kaplan Petr) doplňováň hráči z řad žáků, kteří zaznamenali nejvíce změn. Do týmu přišel Vávra Lukáš a odešli Kaplan Petr, Tvrzník Břetislav s Nohynkem  Pavlem.

2009

Všichni jsme si mysleli, že úspěchy dosažené v předešlém roce budeme jenom těžko překonávat, ale…..Nohejbal v Mnichově Hradišti se dostal do podvědomí široké nohejbalové veřejnosti a dokonce dostal přívlastek „ligový“.  Jako jediný představitelé Středočeského kraje se v nejvyšší dorostenecké soutěži představili dorostenci Mnichova Hradiště a jejich první rok vzhledem k podmínkám se dal považovat za úspěšný. V konečném zúčtování skončili na osmém místě z deseti účastníků. V krajském přeboru skončili dorostenci druzí. (Holas, Matouš, Budkai) V dorostenecké lize nastupovali v této sestavě: Šimáně, Holas, Matouš, Budkai, Kaudl, Duc Trinh Minh, Kašpárek a Eder. Pro rok 2010 si zachovali dorostenci právo na start v dorostenecké lize. A tým v KP skončil senzačně na čtvrtém místě pouze skóre za Církvicemi. B-tým nastupoval v stejné sestavě v jaké vybojovali postup do II. třídy OP a třetí místo bylo úspěchem. Dvouleté hostování Petra Dlouhého společně s Jiřím Kellerem v týmu Bradlece se změnilo na přestup. Na hostování přišel z oddílu TJ Plazy Petr Mačat a s nohejbalem skončil žák Vávra Lukáš. S aktivním nohejbalem skončili ikony a spoluzakladatelé nohejbalového oddílu v Mnichově Hradišti Jirka Dostál a Pavel Nohynek.Tímto bychom jim chtěli poděkovat za to, co pro hradištský nohejbal za svoji kariéru vykonali.

Dorostenci si sice zajistili možnost startovat v Dorostenecké lize 2010, ale vzhledem k nedostatku financí se tak v tomto roce nestalo. Naši nejmaldší nohejbalisté v sestavě Šimáně, Holas a Budkai zvítězili celkově v KP a získali prvenství i ve dvojicích a trojicích KP.  Všichni mladíci se postupně zapracovávali do A_mužstva, aby získali cenné zkušenosti.  Áčko končí v této sezóně na pátém a béčko na třetím místě II. třídy OP.  Nohejbal v Hradišti zaznamenal asi nejvíce změn v soupisce ve své historii. Na hostování do TJ Plazy odešli Šimáně s Koškem. Naopak do týmu přichází Folprecht z Jičína a Kašpárek M. z Jizerního Vtelna. Po zranění se již na soupice neobjevuje Ďurček a tým opuští Dlouhý společně s Kellerem.

Do sezony 2011 vstupoval hradištský nohejbal s cílem pohybovat se v popředí výsledkových listin. Toto předsevzetí se nám splnilo měrou vrchovatou, a to u všech mužstev. Byla z toho sezóna, která se už asi nebude opakovat. Naši dorostenci kralovali na všech šesti turnajích, kterých se v rámci přeboru Středočeského kraje zúčastnili. Účast na MČR skončila čtvrtfinále, což se dá považovat za úspěch. Chuť si kluci sparvili dorosteneckým pohárem ČNS, který se skládal z turnaje trojic v Tachově /4.místo/,dvojic v Prostějově /3.místo/ a v singlu /2.místo/, takže jsme v konečném účtování obsadili vynikající 3.místo. Za dorostence tyto vynikající úspěchy vybojovali David Šimáně, Lukáš Budkai, Vojta Holas a Ondra Kašpárek. B-mužstvo se ve II.třídě OP drželo v průběhu soutěže neustále v popředí a podzimní šňůrou vítězství se nakonec stalo jeho vítězem. Pod vedením kapitána Milana Petrtýla se o to zasloužili Petr Hanousek, Mára Dvořák, Láďa Najman, Petr Matouš, Jirka Kaplan, Petr Valkoun, David Šenkýř a Standa Matouš.

A-mužstvo zvítězilo v KP a nakonec i v kvalifikaci o 2.ligu. Ve Vsetíně jsme potvrdili naši letošní famózní formu a soupeře jsme přehráli /Vsetín „B“ 5:2 a Holubice 5:1/.Tím jsme také dosáhli našeho historického rekordu tím, že jsme za celou sezonu neokusili hořkost porážky v soutěžním zápase. Soupiska 2011: David Šimaně, Michal Folprecht, Vojta Holas, Lukáš Budkai, Michal Kašpárek, Michal Košek, Petr Mačat, Michal Šenkýř, Duc Trinh Minh.

Opět perfektních výsledků bylo dosaženo v roce 2012! Mužstvo zůstalo pohromadě…..David Šimáně, Michal Košek,Vojta Holas, Lukáš Budkai, Michal Kašpárek, Michal Folprecht, Michal Šenkýř a Robert Mauerman vybojovali 3. místo ve II. lize skupiny B. Béčko si zahrálo novou formu okresu a jako nováček naskočilo do Okresního přeboru kde skončilo čtvrté o skóre za  Jizerním Vtelnem „A“. Pod vedením kapitána Milana Petrtýla se o tento úspěch zasloužili: Standa Matouš, David Šenkýř, Petr Matouš, Marek Dvořák, Petr Hanousek, Jirka Kaplan, Petr Valkoun a Pavel Nohynek. V tomto roce jsme nepřihlásili dorost, ale nově vytvořenou kategorii žáci Mnichovo Hradiště/ Brodce nad Jizerou pod vedením trenéra Honzy Dlaska alias Čendy. V prvním roce působení obsadili žáci páté místo. (Tomáš a Míla Sekerovi, Jakub Bednář, Josef Reichelt a Petr Žižka)

V tomto roce dosáli naši hráči i osobních výsledků. David Šimáně se dostal do širšího výběru české a Lukáš Budkai do slovenské juniorské reprezentace. Lukášovi se podařilo probojovat do konečné nominace Slovenska na MS juniorů v Brně.  Lukáš Budkai jako kapitán dovedl Stratov (BDL) k titulu Mistra ČR družstev a na MČR trojic přidal bronz. Vojta Holas byl ještě úspěšnější, kromě titulu ve družstvech získal  titul Mistra republiky dvojic a ve trojicích stejně jako Lukáš bronz. Aby těch titulů nebylo málo povedlo se našemu kapitánovi Davidovi Šimáněmu vybojovat titul Akademického mistra republiky v dresu ČZU Praha. Do týmu přišel ze Semil Robert Mauerman. Po dvou letech se opět vrátil Pavel Nohynek a tradiční hostování z TJ Plazy prodloužil David Šenkýř. Mužstvo opustil Petr Mačat, který se vrátil do mateřského oddílu TJ Plazy.

Sezónu po sezóně jsme posouvali pomyslnou laťku úspěchů a pouze se čekalo, kdy se to zastaví……tou „stopkou“ byl rok 2013. Áčko zůstalo sice kompletní, ale vlivem mnoha okolností (zranění, práce atd.) se nikdy nesešlo kompletní. Ve druhé lize jsme skončili poslední a šli do play-out, kde jsem si vybojovali účast v kvalifikaci o druhou ligu. Ani tam se nám nedařilo, ale konečné druhé místo nás posunulo do dodatečné kvalifikace, kde jsme bohužel rovněž neuspěli a druholigovou příslušnost pro rok 2014 neudrželi. B týmu se dařilo lépe a poslední zápas rozhodl o druhém místě v OP.