Prapor SOKOL Mnich. – Hradišťský r. 1863

Nejstarší dochovaný a zároveň první prapor TJ Sokol Mnichovo Hradiště. Pochází z roku 1863, tedy z roku, kdy byla jednota založena.
Na hlavní straně je červený nápis na bílém poli „SOKOL MNICH. – HRADIŠŤSKÝ“ na druhé straně nápis bílý na červeném poli „TUŽME SE“

Prapor TJ Mnichovo Hradiště r.1945

Prapor, který nechala znovu ustanovená jednota po konci války vytvořit. Prapor je zdobný a těžký. Přední strana je bílá s červeným okrajem. Je na ní vyšitý zlatý znak Sokola a také nápis „TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA MNICHOVO HRADIŠTĚ“, který je vyšitý červeně. Nalezneme tam i dvacet lipových lístků. Zadní strana je červená s bílým okrajem. Uprostřed je vyšitý velký sokol, který se dívá na pravou stranu. Sedí na čince, pod kterou je vyšitý zlatým písmem nápis „TUŽME SE“. Kolem sokola je vyšito zlatou nití 29 lipových lístečků.

Prapor Dorostenci Mnichovo Hradiště r.1945

Prapor, který nechala znovu ustanovená jednota po konci války vytvořit. Prapor je menší a decentní. Přední strana je bílá v horní a spodní části je našitá trikolora, uprostřed je vyšitý modrý znak Sokola. Dále je zde vyšitý nápis „DOROSTENCI MICHOVO HRADIŠTĚ“ Zadní strana je červená opět v horní a spodní části s trikolorou. Uprostřed je modře vyšitý zámek Mnichovo Hradiště a kolem něj jsou lipové listy.

Slavnostní stuhy

Stuhy věnované v roce 1945 Obcí Baráčnickou a městem Mnichovo Hradiště.

Historické foto s prapory

Tělocvičná jednota Sokol MH v roce 1904 s praporem z roku 1863

Tělocvičná jednota Sokol MH v roce 1949 s prapory z roku 1945

Aleš Rychlý, vzdělavatel jednoty

Podporují nás :
Podporují  nás :
Kontakty

tel. – 774665190

email: sokolmh@gmail.com