První prapor SOKOLA Mnichovo Hradiště – r.1883

Prapor byl z těžkého hedvábí na jedné straně modrý a na druhé červený. Na červené straně bylo vyšito stříbrným písmem „Sokol v Mnichově Hradišti“ a v rozích byly letopočty 1863 a 1883. Na modré straně byl vyšitý nápis „Tužme se“, také stříbrným písmem. Zavěšen byl na červenobílé žerdi.

Bohužel, tento prapor je ztracený. V našich sbírkách je pouze výše zmiňovaná červenobílá žerď a brožura o svěcení a přidělení tohoto praporu.

Prapor SOKOL Mnich. – Hradišťský konec 19. století

Nejstarší dochovaný prapor TJ Sokol Mnichovo Hradiště. Pochází z konce 19. století.
Na hlavní straně je červený nápis na bílém poli „SOKOL MNICH. – HRADIŠŤSKÝ“ na druhé rolex oyster perpetual 36mm 76080 unisexo automatico tono plateado straně nápis bílý na červeném poli „TUŽME SE“

Prapor TJ Mnichovo Hradiště r.1945

Prapor, který nechala znovu ustanovená jednota po konci války vytvořit. Prapor je zdobný a těžký. Přední strana je bílá s červeným okrajem. Je na ní vyšitý zlatý znak Sokola a také nápis „TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA MNICHOVO HRADIŠTĚ“, který je vyšitý červeně. Nalezneme tam i dvacet lipových lístků. Zadní strana je červená s bílým okrajem. Uprostřed je vyšitý velký sokol, který se dívá na pravou stranu. Sedí na čince, pod kterou je vyšitý zlatým písmem nápis „TUŽME SE“. Kolem sokola je vyšito zlatou nití 29 lipových lístečků.

Prapor Dorostenci Mnichovo Hradiště r.1945

Prapor, který nechala znovu ustanovená jednota po konci války vytvořit. Prapor je menší a decentní. Přední strana je bílá v horní a spodní části je našitá trikolora, uprostřed je vyšitý modrý znak Sokola. Dále je zde vyšitý nápis „DOROSTENCI MICHOVO HRADIŠTĚ“ Zadní strana je červená opět v horní a spodní části s trikolorou. Uprostřed je modře vyšitý zámek Mnichovo Hradiště a kolem něj jsou lipové listy.

Slavnostní stuhy

Stuhy věnované v roce 1945 Obcí Baráčnickou a městem Mnichovo Hradiště.

Historické foto s prapory

Tělocvičná jednota Sokol MH v roce 1904 s prvním praporem z roku 1883

Tělocvičná jednota Sokol MH v roce 1949 s prapory z roku 1945

Aleš Rychlý, vzdělavatel jednoty

Podporují nás :
Podporují  nás :

Národní sportovní agentura ČR - generální partner TJ SOKOL Mnichovo Hradiště prostřednictvím dotací Můj Klub 2022 a Provoz a údržba 2022

LION SPORT - Autorizovaný e-shop adidas, Reebok a Puma dodává již více jak 8 let volejbalovému oddílu sportovní obuv a oblečení.
Kontakty

tel. – 774665190

email: sokolmh@gmail.com