Dvě kvalifikační kola krajského přeboru mají za sebou juniorky. Na prvním kvalifikačním turnaji jsme ve třech zápasech ztratili jeden set. První utkání začalo velmi dobře. Vratislavice uhrály v prvním setu pouze asi 5 bodů. Ve druhém setu přišlo na začátku pár chyb na příjmu a v útoku. Sebedůvěra se úplně vytratila a Vratislavice i zásluhou svého výborného pole dotáhly set do konce. V tie-breaku byly naše hráčky opět suverénní a vyhrály jasně 15:6. Po dvouhodinové přestávce jsme nastoupili proti Dukle Liberec (převážně starší žákyně). Po vlažném začátku – opět příjem a stav 9:9 – se hráčky zahřály a hlavně díky kvalitnímu servisu set dohrály. Ve druhém už to bylo na pomyslný ručník na straně Dukly. Soupeř uhrál méně než 10 bodů.

V posledním kole pak na druhé straně stály hráčky Frýdlantu, které první dva zápasy vyhrály 2:0. Tentokrát jsme ani v jednom setu nepřipustili soupeře ke hře. Po nejlepším výkonu na turnaji to bylo rychle 2:0, především díky výbornému podání a útoku (střed, handa). Ve druhé kvalifikaci nás čekali pouze dva zápasy. V prvním setu jsme se prali více než se soupeřem (Bižuterie Jablonec A) s nepříjemným sluníčkem. Od stavu 6:12 jsme ale postupně stahovali náskok a nakonec zvítězili 25:20. Ve druhém setu už byl výsledek jasný 25:10. V rozhodujícím utkání proti Novému Boru jsme utekli na rozdíl několika bodů až ve druhé polovině setu (25:20). Druhý set byl velmi dramatický. Soupeř se rozehrál ke skvělé hře v poli, respektive my jsme jej rozehráli. Dokázal vrátit v jedné rozehře 5-6 míčů, i když většinou bagrem. Na každý bod se hráčky pořádně nadřely. Přesto i druhý set patřil Hradišti 26:24. I juniorky tak budou v první lize!

Kategorie: Volejbal