VOLEJBALISTÉ SOKOLA OPĚT ČTVRTÍ V MISTROVSTVÍ ČR SUPERVETERÁNŮ!

V loňském ročníku se družstvo Sokola hrající pod názvem Sršáni Mnichovo Hradiště posunulo těsně pod stupně vítězů a v novém ročníku chtělo na skvělý úspěch navázat. První turnaj se odehrál v Hradci Králové až na konci dubna. Třináct družstev nastoupilo do tří skupin a pak následovaly boje o umístění. Ve skupině jsme nezvládli zápas s posíleným Pražským výběrem, výhra nad nováčkem Krakonošovi chasníci nás posunula do skupiny hrající o 5.-8. místo. Snadná výhra nad Zvičinou a dvě remízy s Opavou a Hanáky nás v konečném pořadí poslaly na 6. místo. Konec května patří tradičně krásnému areálu v obci Chleny. Ve skupině nás čekal opět Pražský výběr. Po prohře v prvním setu jsme ve druhém předvedli výborný výkon a odnesli si bod za zisk setu. S Pozdním sběrem jsme snadno získali první set, ale ve druhém jsme se trápili a soupeře udolali až v koncovce. To nakonec rozhodlo o druhém místě ve skupině a opět bojům o 5.-8. místo. V nich jsme ztratili jen jeden set s Opavou. Nemilosrdnou frontu II a Frenštát jsme porazili v obou setech, což znamenalo páté místo na druhé kvalifikaci. V červnu se odehrály hned dva turnaje. Nejprve v Nechanicích za úmorného vedra a silného větru jsme v základní skupině znovu narazili na Pražský výběr a Pozdní sběr. Zaznamenali jsme i stejné výsledky, díky remíze ve vzájemném utkání našich soupeřů jsme se ale posunuli do skupiny o 1.-4. místo. Tam jsme nestačili na Pivovar Svijany a Sešlost Brno, souboj s Krakonošovými chasníky byl vyrovnaný, nakonec jsme měli lepší podíl bodů a brali tak třetí místo. V celkovém pořadí to znamenalo opět posun o jedno místo. V Litomyšli jsme umístěním i výkonem navázali na předchozí turnaj. Favorizovaný Hašpl Sport Hronov i Zvičinu jsme přejeli 2:0. Ve finále nás opět čekala družstva Sešlost Brno a Pivovar Svijany. Brno bylo nad naše síly, ale se Svijany jsme se rozešli smírně 1:1. Opět jsme uhráli třetí místo a díky zaváhání Pražského výběru jsme se posunuli na třetí místo celkově! Poslední kvalifikace se odehrála v daleké Opavě. Klíčový byl hned první zápas s Hašpl Sportem. První set byl z naší strany špatný, ve druhém jsme měli mírně navrch až do koncovky, ale set jsme nedohráli. Pak to bylo ještě trápení se Zvičinou, ale Frenštát už jsme hladce přehráli. Stoupající formu jsme potvrdili v zápasech s Hanáky a Chasníky ve skupině o 4.-6. místo. Hašpl Sport Hronov nakonec vítězí v celém turnaji a jde zpět na třetí místo o dva body. Finále se odehrálo v hale Slávie Hradec Králové. Deset družstev ve dvou skupinách bojovalo ve dvou skupinách. Důležitý byl vítězný vstup s Opavou (2:0). Hladce jsme si poradili s Frenštátem, ale následovala prohra s Pražským výběrem 0:2. Krásný souboj se odehrál v posledním zápase ve skupině s Brnem. První set skončil až 26:28, kdy jsme se v koncovce dokázali vrátit do hry. Ve druhém jsme si vybudovali náskok v úvodu a postupně jej navyšovali. Do skupiny o 1.-6. jsme šli s jedním bodem. V sobotu nás čekal ještě souboj s Hašpl Sport Hronov, který skončil opět dělbou bodů. V neděli přišla nejdříve hladká prohra v prvním setu se Svijany. V úvodu druhého setu udělal soupeř pár chyb, uprostřed setu náskok stáhl, abychom znovu odskočili až na 22:17. Ani tento náskok nám ale nestačil. Nakonec jsme podlehli 26:28. Finále jsme přesto zakončili vítězně 2:0 výhrou nad nebezpečnými Hanáky. Z Hradce Králové jsme si odvezli historicky nejlepší umístění ve finálovém turnaji – 3. místo. Protože družstvo Hašpl Sport Hronov skončilo hned za námi, patřilo mu třetí místo v celkovém pořadí Mistrovství ČR o pouhý jeden bod. Čtvrté místo je i tak velký úspěch. V první pětce – kromě nás – je plno dlouholetých extraligových a prvoligových borců. Nás samozřejmě těší, že s nimi dokážeme hrát vyrovnané zápasy a občas je i porazit. Kromě výborného týmového umístění jsme i odvezli i jedno individuální ocenění. Zdeněk Blažek obhájil titul nejlepšího nahrávače celého Mistrovství ČR.